Inloggen

Inloggen

Op 23 november 2019 stond de uitwedstrijd tegen Venlo op het programma. Na de eerste twee nederlagen van het seizoen was het team gebrand op een goed resultaat. Helaas waren er voor de wedstrijd al tegenvallers. Zowel Djad als Joey waren ziek. Doordat we maar één invaller hadden, Björn Verstraate, moesten we helaas een bord leeg laten. Zo stonden we dus voorafgaand aan de wedstrijd al met 1-0 achter. Toch had iedereen geloof in een mooi resultaat.  Aan het begin van de wedstrijd gingen de partijen redelijk gelijk op. Als eerste was Ansh klaar. In een Scandinavische partij kwam wit al snel onder druk te staan. Zwart maakte goed gebruik van een aantal zwaktes waardoor Ansh zijn tegenstander gewonnen moest geven. Gelukkig kwam er snel een overwinning van Maurits op het bord. Met zijn favoriete variant tegen het Siciliaans (1. e4, 1. c5 en 2. b3!) kwam Maurits al snel goed te staan. Op zet 17. maakte zwart een fout waarna wit het keurig afmaakte. Dit bracht ons weer terug op 2-1. Niet veel later wist ook Rick een punt te scoren. Zwart kreeg al snel een geïsoleerde pion. Hier wist Rick wel raad mee. Na een onduidelijk offer was het snel voorbij en zo stond het 2-2. Wilmar kwam in een mindere stelling te staan. Na een onnauwkeurigheid van de tegenstander werd het remise. Helaas verloren vervolgens zowel Ricardo,na een mooie aanval van wit, en Daniël na een ongelukkige voortzetting in het middenspel. Daar had zeker meer ingezeten. Daarmee kwam de stand op 4,5-2,5.  Gelukkig zagen de stellingen er op de andere borden goed uit. Erik had de c-lijn veroverd en Jordy had een kansrijke aanval op de koningsvleugel.  Erik zag helaas een trucje over het hoofd waardoor wit met een gelijke stelling het eindspel in kon gaan. Jordy zag dat hij moest winnen en na het missen van de juiste voortzetting overspeelde hij zich. Dit resulteerde in een zure nederlaag. Toen ook Erik niet verder dan remise kwam was de wedstrijd beslist (6-3).  Alleen Björn was nog bezig tegen de sterke speler Joep Nabuurs (2314). Björn speelde één van zijn beste partijen in zijn schaakcarrière en wist er een knappe remise uit te slepen. Ondanks dit lichtpuntje verloren we de wedstrijd met 6,5-3,5. Op 14 december 2019 heeft Spijkenisse 1 de kans om zich te revancheren tegen Vianen. 

Groet,
Jordy