Inloggen

Inloggen

Na in de eerste ronde kampioen Dordrecht aan de zegekar te hebben gebonden, kwam in de tweede ronde promovendus De IJssel 1 op bezoek in de Boekenberg. Op papier een te kloppen team, maar zoals bekend zegt rating niet alles.
De voorbereiding liep niet helemaal vlekkeloos omdat Anhs in Haarlem ging schaken en Désiree zich niet lekker voelde. Gelukkig was Daniël bereid om als last-minute invaller op te treden, al moest hij hiervoor wel “even” heen en weer reizen vanuit Nijmegen. Echte clubliefde bestaat nog!

Ook de tegenstander bleek te lijden te hebben onder bezettingsproblemen en had diverse invallers. Zo ontbrak de sterke Henk-Jan Evengroen, zodat onze voorbereiding direct de prullenbak in kon.
Maar niet getreurd, wedstrijdleider Ricardo bracht de klokken keurig op tijd in beweging en toen gingen we gewoon “lekker schaken”. 

Het eerste punt voor Spijkenisse stond al snel op het scorebord. De partij van Daniël leek een positionele partij te worden, maar ging over in een e4-e5 stelling. Een standaard truc leverde al snel een stuk op en toen kon Daniël erg vroeg weer de trein terug naar Nijmegen nemen.Goed voorbeeld doet goed volgen dacht Fabian en hij maakte goed gebruik van zijn tactische kansen en gaf mooi mat op het eind.


 
Rob speelde erg snel, ging recht op zijn doel af en speelde een stelling met torens en lopers met ongelijke kleur vakkundig naar winst door met zijn vrije c-pion op te rukken.
.
Kopman Maurits  met zwart profiteerde goed van de tamme opening van zijn tegenstander, won materiaal (of eigenlijk offerde zijn tegenstander dat)  en had geen moeite om het eindspel tot winst te voeren.In een spannende partij kreeg Richard in de opening een hele mooie kans met Lxh7 (Wel ingewikkeld), ging hier niet op in maar trok uiteindelijk netjes aan het langste eind. Vooral het eind speelde Richard erg mooi, alles onder controle houden en zijn tegenstander vast zetten.Minder ingewikkeld was de partij van Steyn. Hij kreeg de Franse ruilvariant tegen zich, brrr. Had weinig, kreeg remise aangeboden, in overleg met de teamleider afgeslagen en toen van niets toch nog iets gemaakt. Ook gewonnen!

En toen stond het 6-0 ….. Zou het 8-0 worden?

Niet dus. Wilmar kreeg zeker kansen (ook na de Franse ruilvariant grrrrr), won een pion, maar de technische realisatie van dit materiaalvoordeel was een brug te ver.
En teamleider Erik had eigenlijk moeten verliezen. Hij besteedde veel tijd en energie aan het zoeken naar winst die er niet was, nam weer eens onverantwoorde risico’s en kwam verloren te staan.
Toch nog met een toren minder remise gemaakt (in de KNSB lukte dat pas in Tilburg niet J).De gedetailleerde resultaten:
  Spijkenisse 1      2004 - De IJssel 1       1758 7 - 1
1. Maurits van der Linde  2220 - Jan Evengroen      2060 1 - 0
2. Daniel Zevenhuizen   2197 - Hans Lodeweges     1879 1 - 0
3. Wilmar Meijer      1997 - Frank van de Pavoordt  1790 ½ - ½
4. Erik Both        2165 - Frank Visser      1874 ½ - ½
5. Steyn de Lange     1875 - Wouter Schmahl     1551 1 - 0
6. Fabian van Buuren    2003 - Neal Twigt          1 - 0
7. Rob Kalkman       1862 - Rien Duine       1622 1 - 0
8. Richard Koopman     1709 - Sjaak in 't Veld    1529 1 - 0
Na deze overtuigende 7-1 overwinning staan we op de tweede plaats, met een half bordpunt minder dan het sterke Charlois Europoort (daar spelen we in ronde 6 tegen):
  Hoofdklasse     N Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Charlois Europoort 1 2 4 12½ x . . . . . 6½ 6
2. Spijkenisse 1    2 4 12 . x . 5 . 7 . .
3. Krimpen a/d IJssel 1 2 3 9  . . x . 4 . 5 .
4. Dordrecht 1     2 2 8½ . 3 . x . . . 5½
5. Fianchetto/HZPS 1  2 2 8  . . 4 . x 4 . .
6. De IJssel 1     2 1 5  . 1 . . 4 x . .
7. Messemaker 1847 1  2 0 4½ 1½ . 3 . . . x .
8. RSR Ivoren Toren 1  2 0 4½ 2 . . 2½ . . . x

Maar eerst maandag 18 november weer vlammen in en tegen de nummer 3 Krimpen ad IJssel!