Inloggen

Inloggen

Op donderdag 28 november togen wij met 7 spelers naar de Pionier voor de derde ronde. Zowel Spijkenisse als Pionier hadden de eerste twee wedstrijden gewonnen.
Van tevoren dacht ik dat wij daar een spion konden hebben met oud-Pionier speler Jan Straatman, maar hij was helaas ziek. Simon van der Beek was echter bereid om in te vallen.
De vrijdag ervoor had Mane Reljic op bord 8 al gewonnen in een partij die alle kanten op ging, waardoor wij met een 1-0 voorsprong konden beginnen.


Uw verslaggever kwam op bord 1 voor de verandering goed uit de opening. In een Siciliaan rocheerde ikzelf lang en de tegenstander kort. Daarna konden de aanvallen beginnen. Mijn aanval op de koningsvleugel ging echter sneller. Hoewel stukwinst werd gemist, volgde wel een winst van een belangrijke centrumpion. Na het afruilen van de stukken kon dit winnend worden afgesloten. 2-0

Ondertussen speelde Frank Buijck op bord 6 ook met een pluspion en een paar paarden tegen een paard en een loper. De twee paarden waren samen een stuk actiever en konden beter samenspelen, waardoor het ook niet al te lang duurde voordat er meer pionnen van het bord verdwenen. 3-0

Op bord 4 speelde een (niet heel lekker voelende) Simon Schaffeld een redelijk sterke pot. De stelling was vanaf het begin heel open en zijn tegenstander zat diep na te denken over alle mogelijkheden. Simon kon echter een stuk winnen en ondanks een stelling die nog een beetje dreigend leek, bloedde de tegenaanval dood en ging de tegenstander kort erna door zijn vlag. 4-0

Ook bord 5 was kort daarna klaar. Alex had (met wit) al vroeg een sterk paard op d6 staan dat voor een heleboel positionele problemen zorgde. Toen even later dat paard geruild werd kwam daar een toren voor in de plaats die verdubbeld werd. Op deze manier kon hij de vijandige stelling binnendringen en de winst naar zich toe halen. 5-0

Hoewel de overwinning een feit was, waren er nog 3 redelijk spannende partijen bezig. Een korte blik op de overige borden leerde dat Patrick op bord 2 een pluspion had in een toreneindspel, Peter op bord 3 terug werd gedrongen en Simon van der Beek op bord 7 veel meer activiteit had en een pluspion kon oprapen.

Van de drie was Peter de eerste die klaar was. De dame van Peter werd steeds verder teruggedrongen en hij plaatste deze op een veld waardoor zijn koning niet meer van de onderste rij af kon. Een mat was daardoor een feit. 5-1

Patrick speelde rustig het toreneindspel uit. Bijna zoals het hoorde. 6-1
En toen was alleen Simon nog bezig. De aanvallen kwamen van alle kanten, met zowel een ingesloten toren als een mataanval. Simon ging voor de mat en kreeg ook loon naar werken.

Eindstand 7-1 waardoor Spijkenisse 2 nu alleen aan kop gaat. Met 19 van de 24 bordpunten kan ik als teamleider ook niet anders dan zeer tevreden zijn.
Een korte vakantie en dan gaan wij daarna op 31 januari weer verder tegen Barendrecht/IJsselmonde